Aktualności  


26. 07.2016 r. 

Informacja obozowa ! 

Zebranie w sprawie obozu sportowego w Brennej, odbędzie się w dniu 01.08.2016 r. (poniedziałek) godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr 3 w Koninie ul. Sosnowa 16. Zapraszamy rodziców /opiekunów. Ze względu na poruszane sprawy, dokumentację i informacje - obecność obowiązkowa.

Informacja dla seniorów i juniorów. Przygotowania do sezonu 2016/2017 rozpoczynamy w dniu 16.08.2016 r. (dwa treningi dzienie - hala i teren). Więcej informacji już wkrótce.

 

 


20.02.2016 r.

Seniorzy pokonali drużynę Warty Pyzdry w rozgrywkach III ligowych 36:14. Pomimo braku w składzie kilku kluczowych zawodników, nasi szczypiorniści bez problemu odnieśli zdecydowane zwycięstwo. Mecz niestety bez najmniejszych emocji, od początku do końca to Start rządził i dzielił, z łatwością zdobywając bramkę za bramką. W dodatku doskonałą formę utrzymał Jakub Kujawiński, który w pierwszej połowie tylko sześciokrotnie dał się pokonać przeciwnikowi (dodatkowo broniąc 3 rzuty karne). Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 21:6. W drugiej odsłonie, widać było że gra sprawia przyjemność naszym zawodnikom a gospodarze najchętniej przyspieszyliby zegar. Ostatecznie przewaga urosła do 22 bramek różnicy i wynik mówi sam za siebie. skład: Jakub Kujawiński, Marcel Urbański (4), Mariusz Kotleszka (1), Michał Stasiak (5) , Adrian Grzelka (2), Dominik Urbański (1), Maciej Rolnik (3), Bartosz Cienkuszewski (2), Bartosz Kupczyk (1), Adam Pietrzyk (7), Tomasz Trojanowski, Adrian Franaszek (6), Hubert Sobczak (4). Następny mecz Start rozegra w dniu 06.03.2016 r. (niedziela) w Koninie. O godz. 15:00 w hali przy ul. Popiełuszki 2 podopieczni Marka Salzmana i Mariusza Kotleszki zmierzą się z ekipą Salusa Przedecz.....to będzie prawdziwa sportowa wojna ! Już dzisiaj zapraszamy na to spotkanie.


14. 02.2016 r. 

W meczu rozegranym awansem, nasi trzecioligowi seniorzy, pokonali na wyjeździe drużynę Szczypiorniaka Gniezno 32:11. Rywal nie postawił Startowi wysoko poprzeczki. Od początku do końca, spotkanie miało jednostronny przebieg. Start często rotował składem. Po 9 min na tablicy wyników było 5:1 dla naszych seniorów. Nieco poźniej bałagan na boisku, lepiej uporządkowali gospodarze, którzy zbliżyli się na dwie bramki do podopiecznych Marka Salzmana i Mariusza Kotleszki. Od tego momentu, podrażnione ego konińskich zawodników, wpłynęło na przyspieszenie gry i mocniejszą obronę. W efekcie w 20 min było już 11:4 dla Startu a przewaga cały czas rosła. Do przerwy Jakub Kujawiński wpuścił do bramki tylko 6 piłek, jego koledzy natomiast zatrzymali się na 19 bramkach. Trzynastobramkowa przewaga nie rozluźniła naszych szczypiornistów, którzy w drugiej odsłonie, coraz śmielej poczynali sobie na boisku. W 52 min przewaga urosła do 20 bramek (30:10). Ostatecznie mecz zakończył się zycięstwem Startu 32:11. Jednym z najbardziej wyróżniających sie zawodników w meczu był junior Adrian Grzelka (na zdjęciu nr 6), który nie dość, że rzucił 6 bramek to jeszcze doskonale drygował drużyną na środku rozgrania. Jeżeli wziąć jeszcze pod uwagę, jego świetną grę w 1/8 mistrzostw Polski juniorów w Piekarach Śląskich, to śmiało można powiedzieć, że Adrian, jako zawodnik, wyrasta na lidera konińskiej piłki ręcznej. Na swoim wysokim poziomie zagrał także Dawid Siekacz (również 6 bramek) a dużym postępem w grze może się pochwalić Tomasz Trojanowski (5 bramek). Do gry po przerwie wrócił także Mariusz Kotleszka, który swoim doświadczeniem i ograniem wnosi bardzo dużo do zespołu. Na koniec warto wspomnieć o Jakubie Kujawińskim, który nie dość, że wpuścił tylko 11 bramek, to jeszcze może się poszczycić aż 8 obronionymi rzutami karnymi. Za tydzień 20.02.2016 r. ekipa jedzie na mecz do Warty Pyzdry. W Koninie zespół będzie można obejrzeć dopiero 06.03.2016 r. Do gry w drugiej rundzie wraca także niezwykle silny i doświadczony Janusz Kostrzewa, który ma pomóc drużynie w meczach o podwyższonym ryzyku Emotikon smile tj. z Salusem Przedecz i Tęczą Kościan. Niestety zapowiadają się także niewielkie zmiany kadrowe w drugą stronę. Zapraszamy na mecze skład i bramki: Jakub Kujawiński, Marcel Urbański (1), Maciej Roszak, Mariusz Kotleszka (3), Mykola Kola Sirenko , Adrian Grzelka (6), Dominik Urbański, Maciej Rolnik, Bartosz Bartek Cienkuszewski (3), Bartosz Kupczyk (1), Adam Pietrzyk, Marek Salzman (3), Dawid Siekacz (6), Tomasz Trojanowski (5), Adrian Franaszek (3)


07. 02.2016 r. 

 

No i stało się.....juniorzy po zajęciu III miejsca w lidze WZPR Poznań i wygraniu barażu z ekipą MKS Poznań, decyzją związku, awansowali do 1/8 mistrzostw Polski juniorów. Nasza drużyna w dniach 5-7.02.2016 r. rozegrała mecze w Piekarach Śląskich z gospodarzem , Kusym Kraków i Stalą Mielec. A miał to być luźny, przejściowy sezon, po ubiegłorocznych sukcesach i zajęciu 5 miejsca w Polsce. Gratulacje.

Nasi juniorzy przegrali w  pierwszym meczu 1/8 finału mistrzostw Polski w piłce ręcznej juniorów. Przeciwnik - Olimpia Piekary Śląskie był zaskoczony na początku naszą świetną grą. W 6 min prowadzilismy 4:1 po bramkach Olgierda Piaskowskiego, Adriana Grzelki i Adriana Franaszka. Gospodarze wyrównali dopiero w 12 min (5:5). Przez następne 18 min mecz przebiegał w rytmie bramka za bramkę, z tym, że to Olimpia musiała gonić cały czas naszych szczypiornistów. Na 20 sekund przed końcem pierwszej połowy był remis 17:17. Niestety w ostatnich sekundach Start dał sobie rzucić bramke na 18:17. Druga połowa rozpoczęła się od przestrzelonego karnego i kilku słupków naszych juniorów. Gospodarze wykorzystali ten moment i w 40 min prowadzili już 24:19. Trenerzy dokonali zmian i w efekcie mecz zakończył się zwycięstwem Piekar śląskich 37:28. skład: Sebastian Hybsz, Mateusz Rzewski, Urbański Marcel (2), Piotr Kołtunowicz (3), Rafał Kałecki, Albert Szczypiorski (1), Adrian Grzelka (6), Adam Śnihur (1), Hubert Sobczak (2), Adam MAciejewski, Kamil Kieliszkowski (2), Adrian Franaszek (7), Olgierd Piaskowski (5), Kamil Nadlewski.

W drugim meczu 1/8 finału mistrzostw Polski nasi juniorzy przegrali ze Stalą Mielec 21:24. Mecz miał dwie odsłony, w pierwszej do 37 min to nasi szczypiorniści wiedli prym na boisku. Prowadzac do połowy 13:11, drugą część zaczęli od trzykrotnego trafienia i wyjścia na pięciobramkowe prowadzenie 16:11. Wszyscy za szybko uwierzyli, że dalej już pójdzie gładko. Przeciwnik wyłączył z gry najlepszego tego dnia Adriana Grzelkę a nasze rozegrania nie miały dzisiaj dobrego dnia. Piotr Kołtunowicz zdobył w tym meczu tylko jedną bramkę a Adrian Franaszek dwie. A Olgierd Piaskowski boryka się z kontuzją uda. Przez 13 min nastała duża niemoc, pomimo jasno nakreślonych działań taktycznych. Zawiodła skuteczność, aż 12 stuprocentowych rzutów wylądowało obok bramki lub na bramkarzu. 
Stal nie dość że doszła na remis naszych juniorów, to jeszcze wyszła na dwubramkowe prowadzenie 21:23. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 21:24 dla Stali po celnym rzucie Mielca z rzutu wolnego na koniec meczu. 
W drużynie przeciwników aż 15 bramek rzucił nam duet z rocznika 1997 : Ćwieka Jakub i Fijał Kacper. 
skład: Sebastian Hybsz, Mateusz Rzewski, Urbański Marcel (7 w tym 4 rzuty karne), Piotr Kołtunowicz (1), Rafał Kałecki, Albert Szczypiorski (1), Adrian Grzelka (5), Adam Śnihur, Hubert Sobczak (3), Adam MAciejewski, Kamil Kieliszkowski, Adrian Franaszek (2), Olgierd Piaskowski (2), Kamil Nadlewski.

W trzecim meczu z Kusym Kraków, trenerzy dali zagrać wszystkim zawodnikom. Juniorzy mecz przegrali wysoko 37:19. 

Drużyna nabyła cenne doświadczenie z drużynami o rok starszymi i o wiele silniejszymi fizycznie. Zaprocentuje to na pewno....


 

28. 01.2016 r. 

Niestety przegrywamy z drużyną Nielby Wągrowiec 26:38 w trzecim meczu barażowym o awans do 1/8 mistrzostw Polski. Do 15 min pierwszej połowy na tablicy wyników był remis. Później gościom udało się odskoczyć na kilka bramek. W drużynie Startu widać były trudy meczów z MKSem. 4 ciężkie mecze w 6 dni to naprawdę wyczyn. Drużyna z Wągrowca to ekipa starsza, mocniejsza fizycznie i bardzie doświadczona. Nasi juniorzy nie odpuszczali, mecz był brutalny i obfitujący w kary dwuminutowe. Doskonale spisywała się nasza prawa strona. Piotr Kołtunowicz trafił aż 10 razy do bramki rywali, Olgierd Piaskowski dorzucił ich 9. Zabrakło trochę lewej strony, która miała wyjątkowego pecha, zarówno ze skrzydła jak i rozegrania częśto rzuty lądowały na słupkach lub bramkarzu. Nasza młodsza ekipa poszła na wymianę ciosów z ekipą Nielby i źle się to skończyło. Dzisiaj mecz rewanżowy w Wągrowcu. Jest szansa, ze pomimo przegranej w barażach, nasz zespół weżmie udział w 1/8 mistrzostw Polski, ponieważ zrobił się wakat i po telefonie ze związku Zarząd wysłał już zgłoszenie.

Następnego dnia w Wągrowcu drużyna juniorów Startu zagrała bez dwóch kontuzjowanych zawodników. Na swoje barki mecz wziął Piotr Kołtunowicz (reprezentant Polski, uczeń SMS ZPRP Gdańsk), który rzucił aż 15 bramek !. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem 31:29 Nielby.

 


25. 01.2016 r. 

Nasi juniorzy pokonali dzisiaj MKS Poznań, w drugim meczu barażowym WZPR Poznań o awans do 1/8 mistrzostw Polski 28:23 (15:10). Tym samym drużyna uzyskała możliwość gry z drużyną Nielby Wągrowiec, zwycięzca tego dwumeczu uzyska awans do rozgrywek centralnych. MKS Poznań po dzisiejszym meczu odpadł z rywalizacji. Mecz od początku ułożył się po naszej myśli, nsi juniorzy grali fenomenalnie i w efekcie szybko doprowadzili do wyniku 10:2. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:10. Start kontrolował wynik przez całe spotkanie, w drugiej połowie grali wszyscy zawodnicy. Na największe słowa uznania zasługują: Marcel Urbański zdobywca 12 bramek (na zdjęciu), bramkarze: Sebastian Hybsz i Marcin Bąkowski. Rewelacyjnie spisują się Piotr Kołtunowicz. Olgierd Piaskowski i Adrian Franaszek. Drużyna nie ma słabych punktów. Teraz czas na ekipę z Wągrowca, która nie dość, że jest o rok starsza do naszych juniorów, to jeszcze posiada w swoim gronie zawodników, którzy mają już za sobą występy w I lidze. Pierwszy mecz barażowy z Wągrowcem drużyna Startu gra już w środę 27.01.2016 r. o godz. 19:00 w hali przy ul. Popiełuszki 2. Zapraszamy wszystkich do wsparcia naszej ekipy solidnym dopingiem. Dzień później mecz odbędzie się w Wągrowcu. skłąd: Sebastian Hybsz, Marcin Bąkowski, Piotr Różycki, Urbański Marcel (12), Piotr Kołtunowicz (3), Rafał Kałecki, Albert Szczypiorski (1), Adrian Grzelka (1), Mikołaj Marcinkowski, Hubert Sobczak (2), Mateusz Mikuła, Kamil Kieliszkowski, Adam Śnihur (1), Mateusz Konieczka, Adrian Franaszek (3), Olgierd Piaskowski (4), Kamil Nadlewski (1)

 


21. 01.2016 r. 

To był niesamowity dzień. Rano odbył się Zimowy Turniej Piłki Ręcznej dla klas III - IV w ramach feryjnej akcji MOSiR Konin. Dwie drużyny rywalizowały w dwumeczu o miano mistrza zimy 2016. Na koniec wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, piłki PGNiG, dyplomy a najlepsi zawodnicy otrzymali książki o piłce ręcznej Euro 2016. Lepsi w dwumeczu od Startowców okazali się chłopcy z FC Ziomki Spod Biedronki. Mamy nadzieję, że z tej "mąki będzie chleb" i doczekamy się kolejnych fantastycznych zawodników w Starcie.

1.JPG (3839400 bytes)  2.JPG (4041953 bytes)  3.JPG (3762116 bytes)  4.JPG (3808006 bytes)

5.JPG (3938447 bytes)

Natomiast w Poznaniu, nasi juniorzy rozegrali pierwszy mecz barażowy o awans do rozgrywek o mistrzostwo Polski, z zespołem MKS. Podopieczni Mariusza Kotleszki i Marka Salzmana zaprezentowali się znakomicie i po rewelacyjnym meczu zwyciężyli 27:20 (14:12). Drugi mecz odbędzie się w poniedziałek 25.01.2016 r. o godz. 15:00 w hali MOSiR ul. Popiełuszki 2. Drużyna wypracowała sobie dużą różnicę, jednak by przejśc do następnej fazy musi postawić kropkę nad "i". skłąd: Sebastian Hybsz, Marcin Bąkowski, Piotr Różycki, Urbański Marcel (7), Piotr Kołtunowicz (3), Rafał Kałecki, Albert Szczypiorski, Adrian Grzelka (5), Mikołaj Marcinkowski, Hubert Sobczak (1), Mateusz Mikuła, Kamil Kieliszkowski, Adam Śnihur, Mateusz Konieczka, Adrian Franaszek (7), Olgierd Piaskowski (3), Kamil Nadlewski (1)

DSC_0510.JPG (408434 bytes)

 


20. 01.2016 r. 

Trwają Mistrzostwa Europy w Polsce, jesteśmy wszędzie gdzie tyko możemy, to nasze święto. Spora reprezentacja klubu była na meczach we Wrocławiu i w Krakowie.

 Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy w ferie zimowe wspólnie z MOSiR Konin kilka turniejów, by każdy mógł poczuć emocje związane z piłką ręczną. 

W czwartek 21.01.2015 r. odbędzie się turniej piłki ręcznej "dzikich drużyn" dowolnie wybranych, dla klas III - IV szkół podstawowych. Zaczynamy o godzinie 10:00 i gramy do godzimy 13:00. Rywalizacja odbędzie się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Koninie ul. Sosnowa 16. Za całokształt odpowiadają trenerzy M. Salzman, M. Kotleszka, A. Królak. 

W piątek 22.01.2015 r. zapraszamy wszystkich gimnazjalistów na turniej piłki ręcznej do hali Morzysław ul. Popiełuszki 2a. Gramy od godz. 8:00 - 14:00. Liczymy na Was. Sprawdzcie się czy łatwo dorównać naszym mistrzom z reprezentacji . Za całokształt odpowiadają trenerzy M. Salzman, R. Wrzesiński, A. Królak, D. Pietrzyk. 

We wtorek 26.01.2015 r. zapraszamy ponownie do Szkoły Podstawowej nr 3 w Koninie, na turniej czwórek uczniów szkół podstawowych 4-6. Zaplanowaliśmy szereg nagród i medale dla najlepszych drużyn.

A jak komuś brakuje emocji związanych z kibicowaniem to zapraszamy na mecz barażowy o wejście do rozgrywek o mistrzostwo Polski juniorów, w którym Start Konin zmierzy się z MKS Poznań. Zawody odbędą się w dniu 25.01.2016 r. w poniedziałek w hali Morzysław ul. Popiełuszki 2 a o godz. 15:00. W meczu będzie można ponownie obejrzeć naszego zawodnika, aktualnego reprezentanta kraju, ucznia SMS Gdańsk - Piotra Kołtunowicza