06. 11.2016 r.

To był rewelacyjny tydzień dla naszych wszystkich szczypiornistów.
Zwyciestwo odnieśli nie tylko seniorzy ale i drużyny młodzików, juniorów młodszych i juniorów.
Relacja z meczu seniorów poniżej:

Wygrywamy w Nowej Soli w meczu 2 ligi 33:28. Od początku wyszliśmy na prowadzenie 5:1. Potem mecz się wyrównał. Przy wysokiej obronie gospodarzy, bardziej musieliśmy walczyć sami ze sobą, niż z przeciwnikiem. Kilka naszych błędów w ataku szybko wykorzystała Astra i w 23 min zrobiło sie 7:7. Po czasie dla trenera, poukladaliśmy grę i szybko sytuacja wróciła do normy. Na przerwę schodzilismy z 3 bramkową zaliczką 12:9. W drugiej połowie pierwsze... 10 min zagraliśmy koncertowo. Franaszek rzucał bramkę za bramką a my odskoczyliśmy na 22:14. Do 50 min wysoko prowadziliśmy. Przy wyniku 26:18 dokonalismy kilku zmian w składzie. Atak sie pogubił a Astra zmniejszyła przewagę do 5 bramek. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 33:28, czwarte zwycięstwo na 7 meczów stało sie faktem a dorobek punktowy zwiększyl sie do 8 pkt.
Skład:Jakub Kujawiński, Adrian Franaszek (8), Olgierd Piaskowski (7), Bartosz Glinkowski (4), Adrian Grzelka (4), Łukasz Cieślak (3), Marcel Urbański (2), Marek Salzman (2), Michał Stasiak (1), Tomasz Trojanowski (1), Rafał Kałecki (1), Dominik Urbański.

Młodzicy w czwartek pokonali na wyjeździe drużynę Arot Astromal Leszno. Podopieczni Marka Salzmana zagrali kapitalny mecz i zwyciężyli gospodarzy 7 bramkami.
W sobotę podopieczni Radosława Wrzesińskiego, czyli junior młodszy, pewnie pokonał Nielbę Wagrowiec 34-28 (18-13). Bramki: Fiedorowicz Jakub 9, Łukasz Górecki 9, Mikołaj Mikolajczyk 3, Hubert Pigula 3, Marcin Mróz 3, Patryk Grabarek 2, Michał Barseghyan 2, Jakub Pecyna 2, Igor Wysokowicz 1.
W meczu wyjazdowym junior mierzył się natomiast z Polonią Środa Wlkp. Podopieczni Mariusza Kotleszki wygrali 28:25. Kolejny raz fenomenalnie zagrał Adam Śnihur, ktory zdobył w tym spotkaniu aż 13 bramek ale prawdziwym bohaterem tego dnia był nasz bramkarz Piotr Różycki, ktory miał tzw "Dzień Konia" i swoją postawą doprowadzał do rozpaczy średzkich zawodników.
Talentów w klubie nie brakuje, senior może być spokojny o przyszłość.

15. 10.2016 r.

Przegrywamy z EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 25:29 (9-13). Dzisiaj to nie był nasz dzień, słabiej radziła sobie obrona, łącznie z bramkarzami. Początek to dominacja zespołu gości. Drużyna obudziła się dopiero przy wyniku 5:1 dla Legnicy. Choć przewaga czterobramkowa utrzymywała się do końca pierwszej połowy. Słabiej drużyna zagrała także w ataku. Za dużo błędów i nie rzuconych bramek. W drugiej odsłonie drużyna utrzymywała grę bramka za bramkę. W 52 min rzuciliśmy się do odrabiania strat, doprowadzając w 57 min do wyniku 24:27, jednak na więcej nie było nas stać w tym dniu. Zasłużona wygrana Legnicy. Skład: Jakub Kujawiński, Sebastian Hybsz - Dawid Siekacz, Olgierd Piaskowski (8), Bartosz Glinkowski (6), Łukasz Cieślak, Adrian Franaszek (1), Adrian Grzelka (4), Maciej Rolnik (1), Marek Salzman (2), Marcel Urbański (2), Janusz Kostrzewa, Dominik Urbański, Michał Stasiak, Tomasz Trojanowski (1), Maciej Roszak.

13. 10.2016 r.

08. 10.2016 r.

Lider pokonany

Seniorzy Startu wygrywają w meczu wyjazdowym z Liderem Swarzędz 24:19. Lider zajmował przed tym spotkaniem 4 miejsce w tabeli z dorobkiem 4 pkt, Start posiadał nieco gorszy bilans - 7 miejsce i 2 pkt. Spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy Startu, którzy szybko doprowadzili do wyniku 5:0. Lider nie potrafił sobie poradzić z bardzo dobrą obroną Startu, w której prym wiedli środkowi obrońcy: Łukasz Cieślak i Dawid Siekacz. Doskonale w bramce spisywał się Jakub Kujawiński, który swoimi paradami doprowadzał do rozpaczy zawodników ze Swarzędza. Sprawnie działająca defensywa pozwoliła gospodarzom na zdobycie w pierwszej połowie tylko 7 bramek. W ataku celnymi rzutami popisał się Bartosz Glinkowski i Adrian Franaszek. Cały zespół zdobywał bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:7 dla Startu. W drugiej odsłonie wynik nie zmieniał się, Start kontrolował spotkanie a nawet powiększył przewagę do 8 bramek. Niestety w 45 min przyszedł kryzys. Prawie jednocześnie, ekipa Startu otrzymała 3 wykluczenia dwuminutowe. Na boisku zostało tylko 3 rozgrywających. Lider szybko wykorzystał przewagę i zmniejszył różnicę do 4 bramek. Zrobiło się gorąco i nerwowo. Start jednak zdołał się podnieść i ostatecznie zakończył spotkanie 5 bramkową przewagą. Za tydzień zapraszamy na kolejny mecz w Koninie, sobota 15.10.2016 r. godz. 17:00 hala MOSiR Konin ul. Popiełuszki 2a - musicie tam być !

Skład: Jakub Kujawiński, Sebastian Hybsz - Dawid Siekacz (1), Olgierd Piaskowski (4), Bartosz Glinkowski (9), Łukasz Cieślak (2), Adrian Franaszek (2), Adrian Grzelka (1), Maciej Rolnik, Marek Salzman (4), Marcel Urbański (1), Mykola Sirenko, Dominik Urbański, Rafał Kałecki, Michał Stasiak, Tomasz Trojanowski. Sztab szkoleniowy: Marek Salzman, Mariusz Kotleszka, Dariusz Pietrzyk.

<<TUTAJ >> możesz zobaczyć kilka akcji z meczu !

03. 10.2016 r.

Niezwykle miło nam, poinformować Państwa, że w wyniku Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego z dnia 19.09.2016 r. oraz posiedzenia Zarządu WZPR z dnia 29.09.2016, w składzie ścisłego Zarządu Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej znalazł się Prezes Dariusz Pietrzyk. Serdecznie gratulujemy

02. 10.2016 r.

Mamy to ! Pierwsze zwycięstwo naszych seniorów stało się faktem. Wczoraj w konińskiej hali sportowej MOSiR, przy licznie zgromadzonej publiczności, Start pokonał Orlika Brzeg 37:28. Przed rozpoczęciem spotkania klub zaprezentował aż 6 drużyn, którę będą brały udział w rozgrywkach piłki ręcznej w tym sezonie. Na parkiet wybiegły ekipy: dzieci, dzieci starszych, młodzików, juniorów młodszych, juniorów i seniorów. Mecz rozpoczął się od szybkiego prowadzenia Startu 3:0. Bramki po kontrach trafiali: Olgierd Piaskowski, Dawid Siekacz i Adrian Franaszek. Przewaga szybko rosła. W 15 min było już 11:4 dla naszych szczypiornistów. Kapitalnie w bramce spisywał się Jakub Kujawiński, dzięki jego postawie oraz dobrej grze w ataku, Start na przerwę schodził z 10 bramkowym prowadzeniem 22:12. W drugiej odsłonie, drużyna spokojna o wynik nieco zwolniła tempo. Jednak przewaga cały czas utrzymywała się w granicah 13 bramek (47 min - 31:18). W tym dniu drużyna zagrała naprawdę świetnie. Łukasz Cieślak, Bartosz Glinkowski, Adrian Grzelka, Adrian Franaszek, Dawid Siekacz, prezentowali się znakomicie, łącznie nasi rozgrywający zdobyli 24 bramki, co świadczy o wysokiej skuteczności. Jak zwykle wysoki poziom reprezentował Olgierd Piaskowski (7 bramek)....tego dnia nie było słabych punktów. Na koniec podziękowania :) Dziękujemy Panu Dyrektorowi MOSiR Tomaszowi Sękowskiemu za zorganizowanie profesjonalnego nagłośnienia w trakcie meczu. Dziękujemy Ośrodkowi Wypoczynkowo-Szkoleniowemu "Gwarek" ze Ślesina, za wsparcie i ufundowanie poczęstunku dla sędziów i trenerów. Dziękujemy Panu Arturowi Domińskiemu i firmie IDEAit za codzienne wsparcie, doping i współpracę, Miastu Konin (KONin), Panu Prezydentowi Józefowi Nowickiemu za to że wspiera piłkę ręczną i stawia na naszą konińską młodzież. skład i bramki: Jakub Kujawiński, Sebastian Hybsz - Dawid Siekacz (8), Olgierd Piaskowski (7), Bartosz Glinkowski (5), Łukasz Cieślak (4), Adrian Franaszek (4), Adrian Grzelka (3), Maciej Rolnik (2), Marek Salzman (2), Mariusz Kotleszka (1), Mykola Sirenko (1), Dominik Urbański, Rafał Kałecki, Michał Stasiak. Za tydzień zespół gra w Swarzędzu z Liderem Swarzędz.

26. 09.2016 r.

Już w najbliższą sobotę seniorzy grają swój pierwszy mecz w Koninie ! Przeciwnikiem Startu będzie Orlik Brzeg. Pamiętajcie 01.10.2016 r. godz.17:00 hala MOSiR ul. Popiełuszki 2. Emocje gwarantowane - Zapraszamy. Przed meczem seniorów o godz. 14:30 zagrają także juniorzy, którzy zmierzą się z Polonią Środa Wlkp.

25. 09.2016 r.

Ruszyła II liga

Niestety w meczu inauguracyjnym rozgrywki II ligi, przegrywamy na wyjeździe w Komprachcicach 23:28. Pierwsza połowa przebiegała w rytmie bramka za bramkę. Wymiana ciosów trwala do 24 min. Przy wyniku 9:9 atak naszych seniorów się zaciął a LKS OSIR skutecznie to wykorzystał i do szatni nasza ekipa schodziła z wynikiem 9:12. W drugiej połowie nasi szczypiorniści grali strasznie nierówno, dochodzili do gospodarzy na dwie bramki, by zaraz potem znowu odrabiać różnicę 5 trafień. Taka sytuacja miała miejs e aż trzykrotnie. W 49 min było 20:18 po celnym rzucie Bartosza Glinkowskiego. Kolejne minuty to niestety straty i niecelene rzuty. W meczu zawiodła strasznie skuteczność, drużyna nie wykorzystała wielu dogodnych sytuacji a doświadczona drużyna z Komprachcic grała, nie dość że konsekwentnie, to jeszcze bezlitośnie wykorzystywała nawet najmniejszy błąd naszych szczypiornistów. Rewelacyjnie w bramce spisywal sie Jakub Kujawiński. Najwięcej bramek dla Startu rzucili: Mariusz Kotleszka i Adrian Franaszek (po 4), trzy trafienia zanotowali: Olgierd Piaskowski, Bartosz Glinkowski, Łukasz Cieślak. Grali ponadto: Marcel Urbański, Maciej Roszak, Adrian Grzelka (2), Dominik Urbański (1), Maciej Rolnik (1), Sebastian Hybsz, Marek Salzman (2), Rafał Kałecki. Z powodu ślubu w meczu nie mógł wystąpić Dawid Siekacz i Tomasz Trojanowski.