Aktualności

26. 09.2016 r.

Już w najbliższą sobotę seniorzy grają swój pierwszy mecz w Koninie ! Przeciwnikiem Startu będzie Orlik Brzeg. Pamiętajcie 01.10.2016 r. godz.17:00 hala MOSiR ul. Popiełuszki 2. Emocje gwarantowane - Zapraszamy. Przed meczem seniorów o godz. 14:30 zagrają także juniorzy, którzy zmierzą się z Polonią Środa Wlkp.

25. 09.2016 r.

Ruszyła II liga

Niestety w meczu inauguracyjnym rozgrywki II ligi, przegrywamy na wyjeździe w Komprachcicach 23:28. Pierwsza połowa przebiegała w rytmie bramka za bramkę. Wymiana ciosów trwala do 24 min. Przy wyniku 9:9 atak naszych seniorów się zaciął a LKS OSIR skutecznie to wykorzystał i do szatni nasza ekipa schodziła z wynikiem 9:12. W drugiej połowie nasi szczypiorniści grali strasznie nierówno, dochodzili do gospodarzy na dwie bramki, by zaraz potem znowu odrabiać różnicę 5 trafień. Taka sytuacja miała miejs e aż trzykrotnie. W 49 min było 20:18 po celnym rzucie Bartosza Glinkowskiego. Kolejne minuty to niestety straty i niecelene rzuty. W meczu zawiodła strasznie skuteczność, drużyna nie wykorzystała wielu dogodnych sytuacji a doświadczona drużyna z Komprachcic grała, nie dość że konsekwentnie, to jeszcze bezlitośnie wykorzystywała nawet najmniejszy błąd naszych szczypiornistów. Rewelacyjnie w bramce spisywal sie Jakub Kujawiński. Najwięcej bramek dla Startu rzucili: Mariusz Kotleszka i Adrian Franaszek (po 4), trzy trafienia zanotowali: Olgierd Piaskowski, Bartosz Glinkowski, Łukasz Cieślak. Grali ponadto: Marcel Urbański, Maciej Roszak, Adrian Grzelka (2), Dominik Urbański (1), Maciej Rolnik (1), Sebastian Hybsz, Marek Salzman (2), Rafał Kałecki. Z powodu ślubu w meczu nie mógł wystąpić Dawid Siekacz i Tomasz Trojanowski.