Aktualności  


15. 10.2016 r. 

Przegrywamy z EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 25:29 (9-13). Dzisiaj to nie był nasz dzień, słabiej radziła sobie obrona, łącznie z bramkarzami. Początek to dominacja zespołu gości. Drużyna obudziła się dopiero przy wyniku 5:1 dla Legnicy. Choć przewaga czterobramkowa utrzymywała się do końca pierwszej połowy. Słabiej drużyna zagrała także w ataku. Za dużo błędów i nie rzuconych bramek. W drugiej odsłonie drużyna utrzymywała grę bramka za bramkę. W 52 min rzuciliśmy się do odrabiania strat, doprowadzając w 57 min do wyniku 24:27, jednak na więcej nie było nas stać w tym dniu. Zasłużona wygrana Legnicy. Skład: Jakub Kujawiński, Sebastian Hybsz - Dawid Siekacz, Olgierd Piaskowski (8), Bartosz Glinkowski (6), Łukasz Cieślak, Adrian Franaszek (1), Adrian Grzelka (4), Maciej Rolnik (1), Marek Salzman (2), Marcel Urbański (2), Janusz Kostrzewa, Dominik Urbański, Michał Stasiak, Tomasz Trojanowski (1), Maciej Roszak.

 


13. 10.2016 r. 

 


08. 10.2016 r. 

 

Lider pokonany

Seniorzy Startu wygrywają w meczu wyjazdowym z Liderem Swarzędz 24:19. Lider zajmował przed tym spotkaniem 4 miejsce w tabeli z dorobkiem 4 pkt, Start posiadał nieco gorszy bilans - 7 miejsce i 2 pkt. Spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy Startu, którzy szybko doprowadzili do wyniku 5:0. Lider nie potrafił sobie poradzić z bardzo dobrą obroną Startu, w której prym wiedli środkowi obrońcy: Łukasz Cieślak i Dawid Siekacz. Doskonale w bramce spisywał się Jakub Kujawiński, który swoimi paradami doprowadzał do rozpaczy zawodników ze Swarzędza. Sprawnie działająca defensywa pozwoliła gospodarzom na zdobycie w pierwszej połowie tylko 7 bramek. W ataku celnymi rzutami popisał się Bartosz Glinkowski i Adrian Franaszek. Cały zespół zdobywał bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:7 dla Startu. W drugiej odsłonie wynik nie zmieniał się, Start kontrolował spotkanie a nawet powiększył przewagę do 8 bramek. Niestety w 45 min przyszedł kryzys. Prawie jednocześnie, ekipa Startu otrzymała 3 wykluczenia dwuminutowe. Na boisku zostało tylko 3 rozgrywających. Lider szybko wykorzystał przewagę i zmniejszył różnicę do 4 bramek. Zrobiło się gorąco i nerwowo. Start jednak zdołał się podnieść i ostatecznie zakończył spotkanie 5 bramkową przewagą. Za tydzień zapraszamy na kolejny mecz w Koninie, sobota 15.10.2016 r. godz. 17:00 hala MOSiR Konin ul. Popiełuszki 2a - musicie tam być !

Skład: Jakub Kujawiński, Sebastian Hybsz - Dawid Siekacz (1), Olgierd Piaskowski (4), Bartosz Glinkowski (9), Łukasz Cieślak (2), Adrian Franaszek (2), Adrian Grzelka (1), Maciej Rolnik, Marek Salzman (4), Marcel Urbański (1), Mykola Sirenko, Dominik Urbański, Rafał Kałecki, Michał Stasiak, Tomasz Trojanowski. Sztab szkoleniowy: Marek Salzman, Mariusz Kotleszka, Dariusz Pietrzyk.

<<TUTAJ >> możesz zobaczyć kilka akcji z meczu !

 


03. 10.2016 r. 

Niezwykle miło nam, poinformować Państwa, że w wyniku Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego z dnia 19.09.2016 r. oraz posiedzenia Zarządu WZPR z dnia 29.09.2016, w składzie ścisłego Zarządu Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej znalazł się Prezes Dariusz Pietrzyk. Serdecznie gratulujemy


02. 10.2016 r. 

Mamy to ! Pierwsze zwycięstwo naszych seniorów stało się faktem. Wczoraj w konińskiej hali sportowej MOSiR, przy licznie zgromadzonej publiczności, Start pokonał Orlika Brzeg 37:28. Przed rozpoczęciem spotkania klub zaprezentował aż 6 drużyn, którę będą brały udział w rozgrywkach piłki ręcznej w tym sezonie. Na parkiet wybiegły ekipy: dzieci, dzieci starszych, młodzików, juniorów młodszych, juniorów i seniorów. Mecz rozpoczął się od szybkiego prowadzenia Startu 3:0. Bramki po kontrach trafiali: Olgierd Piaskowski, Dawid Siekacz i Adrian Franaszek. Przewaga szybko rosła. W 15 min było już 11:4 dla naszych szczypiornistów. Kapitalnie w bramce spisywał się Jakub Kujawiński, dzięki jego postawie oraz dobrej grze w ataku, Start na przerwę schodził z 10 bramkowym prowadzeniem 22:12. W drugiej odsłonie, drużyna spokojna o wynik nieco zwolniła tempo. Jednak przewaga cały czas utrzymywała się w granicah 13 bramek (47 min - 31:18). W tym dniu drużyna zagrała naprawdę świetnie. Łukasz Cieślak, Bartosz Glinkowski, Adrian Grzelka, Adrian Franaszek, Dawid Siekacz, prezentowali się znakomicie, łącznie nasi rozgrywający zdobyli 24 bramki, co świadczy o wysokiej skuteczności. Jak zwykle wysoki poziom reprezentował Olgierd Piaskowski (7 bramek)....tego dnia nie było słabych punktów. Na koniec podziękowania :) Dziękujemy Panu Dyrektorowi MOSiR Tomaszowi Sękowskiemu za zorganizowanie profesjonalnego nagłośnienia w trakcie meczu. Dziękujemy Ośrodkowi Wypoczynkowo-Szkoleniowemu "Gwarek" ze Ślesina, za wsparcie i ufundowanie poczęstunku dla sędziów i trenerów. Dziękujemy Panu Arturowi Domińskiemu i firmie IDEAit za codzienne wsparcie, doping i współpracę, Miastu Konin (KONin), Panu Prezydentowi Józefowi Nowickiemu za to że wspiera piłkę ręczną i stawia na naszą konińską młodzież. skład i bramki: Jakub Kujawiński, Sebastian Hybsz - Dawid Siekacz (8), Olgierd Piaskowski (7), Bartosz Glinkowski (5), Łukasz Cieślak (4), Adrian Franaszek (4), Adrian Grzelka (3), Maciej Rolnik (2), Marek Salzman (2), Mariusz Kotleszka (1), Mykola Sirenko (1), Dominik Urbański, Rafał Kałecki, Michał Stasiak. Za tydzień zespół gra w Swarzędzu z Liderem Swarzędz.


26. 09.2016 r. 

       Już w najbliższą sobotę seniorzy grają swój pierwszy mecz w Koninie ! Przeciwnikiem Startu będzie Orlik Brzeg. Pamiętajcie 01.10.2016 r. godz.17:00 hala MOSiR ul. Popiełuszki 2. Emocje gwarantowane - Zapraszamy. Przed meczem seniorów o godz. 14:30 zagrają także juniorzy, którzy zmierzą się z Polonią Środa Wlkp.

 


25. 09.2016 r. 

Ruszyła II liga

Niestety w meczu inauguracyjnym rozgrywki II ligi, przegrywamy na wyjeździe w Komprachcicach 23:28. Pierwsza połowa przebiegała w rytmie bramka za bramkę. Wymiana ciosów trwala do 24 min. Przy wyniku 9:9 atak naszych seniorów się zaciął a LKS OSIR skutecznie to wykorzystał i do szatni nasza ekipa schodziła z wynikiem 9:12. W drugiej połowie nasi szczypiorniści grali strasznie nierówno, dochodzili do gospodarzy na dwie bramki, by zaraz potem znowu odrabiać różnicę 5 trafień. Taka sytuacja miała miejs e aż trzykrotnie. W 49 min było 20:18 po celnym rzucie Bartosza Glinkowskiego. Kolejne minuty to niestety straty i niecelene rzuty. W meczu zawiodła strasznie skuteczność, drużyna nie wykorzystała wielu dogodnych sytuacji a doświadczona drużyna z Komprachcic grała, nie dość że konsekwentnie, to jeszcze bezlitośnie wykorzystywała nawet najmniejszy błąd naszych szczypiornistów. Rewelacyjnie w bramce spisywal sie Jakub Kujawiński. Najwięcej bramek dla Startu rzucili: Mariusz Kotleszka i Adrian Franaszek (po 4), trzy trafienia zanotowali: Olgierd Piaskowski, Bartosz Glinkowski, Łukasz Cieślak. Grali ponadto: Marcel Urbański, Maciej Roszak, Adrian Grzelka (2), Dominik Urbański (1), Maciej Rolnik (1), Sebastian Hybsz, Marek Salzman (2), Rafał Kałecki. Z powodu ślubu w meczu nie mógł wystąpić Dawid Siekacz i Tomasz Trojanowski.